Anasayfam Yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle
/ Haberler
EGDden Vali Duruere ziyaret
Edirne Gazeteciler Dernei (EGD) y繹neticileri ve 羹yeleri, Edirne Valisi Hasan Durueri makam覺nda ziyaret etti. Ziyarette, Vali Duruere dernek 癟al覺malar覺 hakk覺nda bilgiler verildi. Duruer ise Edirne ile ilgili yap覺lacak 癟al覺mlar hakk覺nda bilgiler verdi.
EGDden Vali Duruere ziyaret

 Edirne Valisi Hasan Duruer, kentte göze rahats覺z edici gelen uygulamalar覺 yava yava kald覺rmaya balad覺klar覺n覺 söyledi.

Edirne Gazeteciler Dernei (EGD) yönetimi ve üyeleri Edirne Valisi Hasan Duruer'i makam覺nda ziyaret etti. Dernek Bakan覺 Derya Sar覺larl覺'n覺n yan覺 s覺ra dernek yönetim kurulu üyeleri ve dernek üyelerinin kat覺ld覺覺 ziyarette konuan Vali Duruer, kent merkezinde yapacaklar覺 birtak覺m projelerden bahsetti.

Edirne'nin tarihi dokusu olan bir kent olduunu ve bu kapsamda göze rahats覺z edici gelen uygulamalar覺n kalkmas覺 gerektiini ifade eden Duruer, baz覺 projeleri hayata geçirdiklerini, baz覺lar覺n覺 ise önümüzdeki günlerde hayata geçirmeye balayacaklar覺n覺 söyledi. Tarihi eserlerin çevresindeki peyzaj uygulamalar覺n覺n uzmanlar denetiminde yap覺lmas覺 gerektiini ifade eden Duruer unlar覺 söyledi:

OSB'ye 10 bin aaç ekildi

"Kent merkezindeki tarihi eserlerimizin önlerini açmak için baz覺 uygulamalar覺m覺z oldu. Önceden yap覺lan baz覺 peyzaj uygulamalar覺 ve aaç dikimleri eserlere zarar verebiliyor. Biz ilk olarak zarar verdiini tespit ettiimiz aaçlarla ilgili çal覺malar balatt覺k. Bundan sonraki peyzaj uygulamalar覺 ve aaç dikimleri de uzmanlar eliinde yap覺lacak. ehir merkezinde bu uygulamalar覺 gerçekletirirken Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) de 10 bin aaç ekimi yapt覺k.

'Cami bahçesine çay bahçesi yak覺m覺yor'

Valilik kar覺s覺nda bulunan baz覺 tek katl覺 iyerlerinin y覺k覺m覺n覺 gerçekletirdik. Bir de Üç erefeli Cami bahçesindeki çay bahçesi var. Kiisel görüüm, o çay bahçesinin oraya yak覺mad覺覺. Ancak Vak覺flar Bölge Müdürlüü ile ilgili birtak覺m anlamalar var san覺r覺m. Hukuki prosedür kapsam覺nda gerekeni yapmak istiyor. Ayr覺ca Vak覺flar Bölge Müdürlüü'nün bahçesini de en k覺sa zamanda deitireceiz. Kap覺kule yolundaki iki kilometrelik alana da aaç ekme çal覺malar覺m覺z olacak."

'Saraçhane Köprüsü ay sonunda aç覺lacak'

Kent merkezinde türbe ve çemelerin tamam覺n覺 da onarmaya balayacaklar覺n覺 kaydeden Vali Duruer, Saraçhane Köprüsü aç覺l覺覺n覺n ve köprü ayd覺nlatmalar覺n覺n ay sonuna kadar tamamlanaca覺 müjdesini verdi.

Edirne Gazeteciler Dernei Bakan覺 Derya Sar覺larl覺 da dernek olarak yapt覺klar覺 projeleri Vali Duruer'e anlatt覺. Önümüzdeki K覺br覺sl覺 gazetecilerle ortak etkinlik düzenleyeceklerini ve etkinlik kapsam覺nda Edirneli ve K覺br覺sl覺 gazetecilerin hem Edirne'de hem de K覺br覺s'ta bir araya geleceini kaydeden Sar覺larl覺 daha sonra Vali Duruer'e 'Edirne Bas覺n Tarihi' isimli kitap hediye etti.


  • HABERLER
    DUYURULAR