Anasayfam Yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle
/ Haberler
Gazeteci Karag├Âz an─▒ld─▒
Edirne Gazeteciler Derne─či (EGD) Kurucu Ba┼čkan─▒ Mehmet Karag├Âz, vefat─▒n─▒n 11ÔÇÖnci y─▒ld├Ân├╝m├╝nde Bu├žuktepeÔÇÖdeki kabri ba┼č─▒na an─▒ld─▒.
Gazeteci Karag├Âz an─▒ld─▒
 Edirne Gazeteciler Derne─či’nin (EGD) Kurucu Ba┼čkan─▒ merhum Mehmet Karagöz, vefat─▒n─▒n 11. y─▒l dönümünde kabri ba┼č─▒na an─▒ld─▒. Edirne Gazeteciler Derne─či Ba┼čkan─▒ Derya Sar─▒larl─▒, Buçuktepe Mezarl─▒─č─▒’nda düzenlenen anma töreninde yapt─▒─č─▒ konu┼čmada, 17 Aral─▒k 2002 y─▒l─▒nda geçirdi─či rahats─▒zl─▒k sonucunda hayat─▒n─▒ kaybeden Gazeteci Mehmet Karagöz’ü unutmad─▒klar─▒n─▒ belirtti.
Sar─▒larl─▒, Mehmet Karagöz’ün sa─čl─▒─č─▒nda fakir seven, do─čruluk ve dürüstlükten yana bir insan oldu─čunu ve erken vefat─▒n─▒n sadece bas─▒n camias─▒nda de─čil tüm sevenlerinde büyük ┼čok yaratt─▒─č─▒n─▒ söyledi. Sar─▒larl─▒, “Derne─čimizin kurucu ba┼čkan─▒ ve uzun y─▒llar ba┼čkanl─▒k görevini yapan Mehmet Karagöz, 11 y─▒l önce 17 Aral─▒k 2002 günü aram─▒zdan ayr─▒lm─▒┼čt─▒. Kendisi ile en yak─▒n ki┼čilerden birisi olmaktan mutluluk ve onur duydu─čum Karagöz’den ho┼čgörü ve insanlar─▒ sevmeyi ö─črendim. Kendisine kötülük yapanlara bile kin gütmez ve s─▒cak davran─▒rd─▒, ard─▒nda güzel bir miras b─▒rakt─▒. Belki de en çok gönül ve emek verdi─či ┼čey Edirne Gazeteciler Derne─čiydi. Bizler ┼čimdi onun b─▒rakt─▒─č─▒ emaneti her türlü kötü emellere kar┼č─▒ koruyup, sevgi, sayg─▒ ve ho┼č görünün hakim oldu─ču bir yer hale getirmek için u─čra┼č─▒yoruz. Genç gazeteci arkada┼člar─▒m─▒z─▒n onu örnek almalar─▒n─▒ istiyoruz’’ dedi.
Sar─▒larl─▒, Mehmet Karagöz’e Allah’tan rahmet dilerken, sevgi ve sayg─▒ ile and─▒─č─▒n─▒ kaydetti. Karagöz’ün yak─▒n arkada┼č─▒ Sadi Canpolat da Karagöz’ün çevresi taraf─▒ndan çok sevilen bir insan oldu─čunu belirtti.
Daha sonra Darül-Hadis Camii imam─▒ Mahmut Ero─člu, Karagöz’ün kabri ba┼č─▒nda dua okudu. Anma törenine, Karagöz’ün yak─▒nlar─▒ ve Edirne Gazeteciler Derne─či (EGD) Ba┼čkan─▒ Derya Sar─▒larl─▒, baz─▒ gazeteciler ve yak─▒nlar─▒ kat─▒ld─▒.
 

  • HABERLER
    DUYURULAR