Anasayfam Yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle
/ Haberler
EGDÔÇÖde dostluk ve karde┼člik kongresi
Edirne Gazeteciler Derne─čiÔÇÖnin (EGD) ola─čan genel kurulu Edirne Lisesinden Yeti┼čenler Derne─či Toplant─▒ SalonuÔÇÖnda yap─▒ld─▒. Genel Kurulda yeni y├Ânetim kuruluda belirlendi.
EGDÔÇÖde dostluk ve karde┼člik kongresi
 Genel Kurul toplant─▒s─▒nda olu┼čturulan Divan Kurulu’na Ke┼čan Önder Gazetesi Sahibi Feyzullah Aktan ba┼čkanl─▒k ederken, katip üyelikleri ise Hudut Gazetesi Muhabiri Sevcan Kal─▒pçinden ve Gazeteci ┼×ennur Karagöz yapt─▒.
Gündemin Feyzullah Aktan taraf─▒ndan okunmas─▒yla ba┼člayan genel kurul toplant─▒s─▒nda derne─čin faaliyet raporu Derya Sar─▒larl─▒ taraf─▒ndan okundu.
Sar─▒larl─▒, geçmi┼č dönemde lokalin kiralar─▒n─▒n tahsili, art─▒k dernekle özde┼čle┼čen K─▒rkp─▒nar Gazetesi ile Bayram Gazetelerinin her y─▒l yay─▒nlanmas─▒, hal─▒ saha turnuvas─▒na kat─▒l─▒m, geleneksel Saros Tekne Gezisi’nin yap─▒lmas─▒ konular─▒n─▒ gündeme getirirken, ┼čunlar─▒ söyledi:
‘’Dönem içinde Marmara Gazeteciler Federasyonu’nun kurulu┼čunda önemli görevler üstlendik. Kurucu olarak bu olu┼čumda yerimizi ald─▒k. K─▒rklareli ve Çorlu gazeteciler derneklerinin Marmara Gazeteciler Federasyonu’na al─▒nmas─▒n─▒ sa─člad─▒k. Türkiye’nin 7 bölgesinde ve Ankara’da ─░htisas Dernekleri olmak üzere 8 federasyon halen faaliyettedir. Nisan ay─▒nda Türkiye’de gazetecileri bir çat─▒ alt─▒nda toplayan en büyük olu┼čum olacak Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nu hayata geçirece─čiz.’’
Sar─▒larl─▒, Edirne Gazeteciler Derne─či’nin karde┼č Güney Do─ču Gazeteciler Derne─či ile birlikte sahibi oldu─ču binan─▒n ikinci kat─▒n─▒n dernek üyelerinin hizmetine aç─▒lmas─▒ ve yap─▒lacak di─čer çal─▒┼čmalar hakk─▒nda da bilgi verdi.
Denetim Raporu Ercan Bitti taraf─▒ndan okundu.
Raporlar üzerine görü┼čme aç─▒ld─▒ktan sonra ayr─▒ ayr─▒ ibralar─▒ yap─▒ld─▒.
Genel kurul toplant─▒s─▒nda EGD’nin tüzü─čünde yer alan baz─▒ maddelerde de de─či┼čikli─če gidildi.
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan Melih Yurduseven, yönetim ve denetim kuruluna yapt─▒klar─▒ i┼člerden dolay─▒ te┼čekkür ederek, 2013 y─▒l─▒nda yap─▒lmayan Yayla Gezisi’nin bu y─▒l yap─▒lmas─▒n─▒ istedi.
Ümit Özel de, meslekta┼člar─▒n s─▒k s─▒k bir araya gelmesinde fayda oldu─čuna de─činerek, çe┼čitli etkinlikler yap─▒lmas─▒n─▒ ve bas─▒na uygulanan bir tak─▒m sansürler için aç─▒klamalar yap─▒lmas─▒n─▒ talep etti.
Daha sonra yap─▒lan oylama ile EGD’nin yeni yönetim kurulu belli oldu:
‘’Ba┼čkan; Derya Sar─▒larl─▒, Yönetim Kurulu; Bülent Ayan, Volkan ┼×enveli, Hüseyin A─č─▒rseven, Ercan Bitti, Erdo─čan Demir ve S.Senih Yurdatapan. Denetim Kurulu; Tunç Üçer, Nadir Alp ve Birol Çakan. Onur Kurulu; Gönül Uyan─▒kt─▒r, Feyzullah Aktan, Hüsnü Saçkesen, ─░smet Yara┼č─▒r ve Melih Yurduseven. Federasyon Delegeleri; Derya Sar─▒larl─▒, Bülent Ayan, Ömer Çak─▒c─▒ ve Murat Sava┼č.
Derya Sar─▒larl─▒, genel kurul sonras─▒ yapt─▒─č─▒ aç─▒klamada ┼čunlar─▒ söyledi:
‘’Genel kurulumuz oldukça düzeyli bir ┼čekilde gerçekle┼čti. Bizde kavga yok. Kavgac─▒, fitneci, hesab─▒ olanlara aram─▒zda yer yok. Dostluk, karde┼člik genel kurulu yapt─▒k.
Bu dönemde yap─▒lacak önemli i┼čler var. Lokali bu dönemde faaliyete tam olarak açmam─▒z gerekiyor. Bu arada Konfederasyonun kurulu┼čunda da görevlerimiz olacak. Meslekta┼člar─▒m─▒z─▒n, arkada┼člar─▒m─▒z─▒n, yak─▒nlar─▒yla birlikte e─členebilece─či, stres atabilece─či etkinliklerin yan─▒ s─▒ra mesle─čimizi ve ülkemizi yak─▒ndan ilgilendiren konularda da özel toplant─▒lar, etkinlikler yapaca─č─▒z.
Edirne’de bu sektörde görev alan herkese kap─▒m─▒z aç─▒k. ─░steklerini, önerilerini bekliyoruz.
Bu vesileyle genel kurula kat─▒lan gazeteci büyüklerim, karde┼člerin ve arkada┼člar─▒ma te┼čekkürlerimi sunuyorum. ’’
 

  • HABERLER
    DUYURULAR