Anasayfam Yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle
/ Haberler
Sar─▒larl─▒: ÔÇť├çal─▒┼čan Gazeteciler G├╝n├╝ÔÇÖn├╝ bu y─▒lda mutsuz olarak idrak ediyoruzÔÇŁ
Edirne Gazeteciler Derne─či Ba┼čkan─▒ Derya Sar─▒larl─▒,10 Ocak ├çal─▒┼čan Gazeteciler G├╝n├╝ dolay─▒s─▒yla┬áyay─▒nlad─▒─č─▒ mesajda,┬á ÔÇśÔÇÖDaha ├Âzg├╝r, gazetecilerin cezaevlerinde olmad─▒─č─▒, kalemlerini tarafs─▒z olarak kullanma imkan─▒n─▒n oldu─ču g├╝nlerin ├Âzlemiyle ├çal─▒┼čan Gazeteciler G├╝n├╝ÔÇÖn├╝ bu y─▒lda mutsuz olarak idrak ediyoruzÔÇÖÔÇÖ dedi.
Sar─▒larl─▒: ÔÇť├çal─▒┼čan Gazeteciler G├╝n├╝ÔÇÖn├╝ bu y─▒lda mutsuz olarak idrak ediyoruzÔÇŁ

 

sar─▒larl─▒

Sar─▒larl─▒, siyasetin her geçti─čimiz gün biraz daha etkili oldu─ču, mesle─čin günden güne erozyona u─črad─▒─č─▒ bir süreçten geçildi─čine dikkati çekerek, ┼čunlar─▒ kaydetti: ‘’Ülkemizde iktidar olanlar kendi menfaatlerine uygun yay─▒n yapanlar─▒n yan─▒nda olmay─▒ görev say─▒yor. Kentlerde de durum farkl─▒ say─▒lmaz. Kurumlar─▒n ba┼člar─▒na gelenlerden baz─▒lar─▒ kendi ç─▒karlar─▒na gelen ki┼či ya da bas─▒n kurulu┼člar─▒na haks─▒z destek vermekten geri kalm─▒yor.

Kimse sendikala┼čmadan bahsetmiyor. Kimse çal─▒┼čanlar─▒n daha fazla ücret almalar─▒ için yap─▒lmas─▒ gerekenleri dile getirmiyor. Kimse do─čru ve tarafs─▒z gazetecilikten bahsetmiyor. Bir ç─▒kar─▒n pe┼činden mesle─čin onurunu hiçe say─▒p ko┼čanlar─▒ gördükçe üzüntümüz art─▒yor.

Daha güzel günlerin ileride oldu─čuna inan─▒rken, gazetecilik gibi toplumu yak─▒ndan ilgilendiren, demokrasinin olmazsa olmazlar─▒ndan olan gazetecili─čin daha iyi yerlere getirilmesinde bizlere de büyük görev dü┼čtü─čünün bilincindeyiz.

Aram─▒zdaki çürük elmalar─▒n temizlenmesi zaruridir. Gazetecilikten karn─▒n─▒ doyurmu┼č, ba┼čka bir i┼č yapmam─▒┼č ve bu i┼čle kariyer edinmi┼č bizler üzerimize vazife olan mesle─čin onurunun, kalitesinin art─▒r─▒lmas─▒ için yasal ne gerekiyorsa yapaca─č─▒z. Gazetecili─či kirleten ki┼čileri mutlaka if┼ča etmek ve bu camiadan uzakla┼čt─▒rmak esast─▒r. Ebediyete intikal etmi┼č a─čabeylerimizin de bizlere yükledi─či bir görevdir.

Görevini lay─▒k─▒yla yapan ve ço─čunlukta oldu─čunu bildi─čim tüm meslekta┼člar─▒m─▒n bu vesileyle Çal─▒┼čan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ba┼čar─▒, sa─čl─▒k ve mutluluk diliyorum.

   


  • HABERLER
    DUYURULAR