Anasayfam Yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle
/ Haberler
EGD Y繹netiminden T Rekt繹r羹ne Ziyaret
Trakya niversitesi Rekt繹r羹 Prof.Dr. Erhan Tabakolu, 羹niversiteyi ihya etmek i癟in kollar覺 s覺vad覺. Rekt繹r Tabakolu, T覺p Fak羹ltesinin ehre bakan y羹z羹 olduunu belirterek ve 100 milyon TL borcu olmas覺na ramen, projelerle Balkanlardan hasta 癟ekeceklerini belirtti.
EGD Y繹netiminden T Rekt繹r羹ne Ziyaret

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakolu, Edirne Gazeteciler Dernei Yönetim Kurulu üyelerini makam覺nda kabul etti.

Erhan Tabakolu, “4B ile çal覺an personelin maalar覺 döner sermayeden al覺n覺yor. Bu üniversiteden üniversiteye çok deien bir ey.  Bizde bütçenin çok büyük bir k覺sm覺n覺 alan 4B’li çal覺an var. Bütün döner sermayeyi çökeltiyor. 100 milyon kadar borç var. 3 y覺l öncesinin borçlar覺n覺 ödeyebiliyoruz. Gelir sermaye gelirleri y覺llard覺r çok düük. Ciddi bir tehdit var. Geçen hafta Maliye Bakanl覺覺na bütçeleri görümek için gittik. Türkiye’de büyük iler yapan bütün üniversiteler zararda. Hükümet bu konular hakk覺nda birkaç tedbir ald覺 ancak FETÖ olaylar覺 ç覺k覺nca çal覺malar ertelendi. 2017’de planlanan birkaç sorun düzelince 1 y覺l içerisinde üniversitenin içerisindeki sorun çözülecek. Yinede biz sosyal ilikileri kullanarak ek para alabildik. 襤nallah yava yava çarklar dönmeye balayacak. Biraz döner sermaye gelirini artt覺rabilir, öretim üyelerini tutabilirsek o zaman daha iyi olacak. Türkiye’de bulunan üniversiteler her ay 1,5 trilyon zarar ediyor” dedi.

“TIP FAKÜLTES襤 EHRE BAKAN YÜZÜMÜZDÜR”

Hastanede mevcut hemirenin iki kat覺na daha ihtiyaçlar覺 olduklar覺n覺 belirten Tabakolu, unlar覺 kaydetti; “Çok ciddi bir hemire, asistan ve personel s覺k覺nt覺s覺 var. Buna ramen sistem dönüyor. Asl覺na bak覺l覺rsa çok ciddi bir akademik gücümüz var. 襤stanbul’daki bütün üniversitelerin içi boalm覺 durumda. Nitelikli ameliyat yapamaz hale geldiler. Bizim üniversitemiz hala dayan覺yor. Giden birkaç deerli hocam覺z olmas覺na ramen, ameliyat olmak için 襤stanbul’dan bizim üniversitemize gelen vatandalar覺m覺z var. Biraz gelirlerimiz artarsa bu akademik dengeyi salayabilir ve çok daha iyi olacak. Üniversitenin ehre bakan yüzü T覺p Fakültesidir. uan hastanemizde bin 100 yatakla hizmet veriliyor.

“BALKANLARDAN HASTA ÇEKECE襤Z”

Bölgenin en büyük kurumu olan T覺p Fakültesi, Balkanlarda da çok belirgin bir uzakl覺kta da böyle belirgin bir kurum yok. Paket programlar düünüyoruz. Balkanlardan da hasta çekebileceiz. Kurumumuzda tüp bebek yapt覺rma, doum yapt覺rma gibi belirli standartlarla paketler haz覺rlayaca覺z. Bu paketler bizim vatandalar覺m覺za verdiimiz ücretten daha fazla olacak ama onlar için ucuz olacak ekilde projelerimiz var. Eer projelerimizi gerçekletirebilirsek hem kurum kazanacak hem de Balkanlardan hasta çekeceiz.  Zaten kurumumuza Bulgaristan’dan gelen vatandalar覺m覺z覺n say覺s覺nda art覺 var. Türk vatanda覺 olup Bulgaristan’da ve Yunanistan’da yaayan birçok hastam覺z var.”


  • HABERLER
    DUYURULAR