Anasayfam Yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle
/ Haberler
─░Y─░ Parti heyeti gazetecilerle g├Âr├╝┼čt├╝
EdirneÔÇÖde yerel bas─▒n─▒n ve vatanda┼člar─▒n sorunlar─▒n─▒ dinleyen ─░Y─░ Parti Genel Ba┼čkan Dan─▒┼čman─▒ ─░brahim Alag├Âz, bu sorunlar─▒ rapor halinde Genel Ba┼čkan Meral Ak┼čenerÔÇÖe ileteceklerini s├Âyledi.
─░Y─░ Parti heyeti gazetecilerle g├Âr├╝┼čt├╝

─░Y─░ Parti Genel Ba┼čkan Dan─▒┼čman─▒ ─░brahim Alagöz, Edirne Gazeteciler Derne─či (EGD) Ba┼čkan Yard─▒mc─▒s─▒ Bülent Ayan, Güneydo─ču Avrupa Gazeteciler Derne─či (AGD) Ba┼čkan─▒ Murat Sava┼č ile Demirören Haber Ajans─▒ (DHA) Edirne Temsilcisi ve Güneydo─ču Avrupa Gazeteciler Derne─či Yönetim Kurulu üyesi Gurbet Gökçe’yi ziyaret ederek yerel bas─▒n ve Edirne’nin sorunlar─▒n─▒ dinledi. Alagöz’e, ─░Y─░ Parti Edirne ─░l Ba┼čkan Yard─▒mc─▒lar─▒ Ümit Özel ve Halim Gürsü, il yöneticileri Bahar Yüknü ile Mustafa Burgazl─▒ e┼člik etti.

Bulgaristan’daki seçimler, yerel gazetelerin ve gazetecilerin ya┼čad─▒─č─▒ sorunlar─▒n dile getirildi─či görü┼čmede Alagöz, “Türkiye’de oy kullanacak çifte vatanda┼člar mutlaka sand─▒─ča gitsin, daha önceki seçimlerdeki gibi taraf olma yan─▒nda de─čiliz. Herkesin hür iradesi var. Ama isteriz ki; soyda┼člar─▒m─▒z hükümette yer als─▒nlar. Devlet yönetiminde yer almalar─▒n─▒ istiyoruz ve bu do─črultuda hareket ediyoruz. Biz soyda┼člar─▒m─▒z─▒n ya┼čad─▒klar─▒ ülkede ikinci s─▒n─▒f vatanda┼č olarak de─čil, hak etti─či yerde olmalar─▒n─▒ istiyoruz. Yerel bas─▒n─▒n sorunlar─▒n─▒ dinleyerek, genel ba┼čkan─▒m─▒za rapor sunaca─č─▒z.  Halk─▒m─▒z─▒n sorunlar─▒n─▒ devletin ilgili organlar─▒na parti olarak iletiyoruz. Bu do─črultuda geziler yap─▒yoruz.  Gazeteciler için neler yapabiliriz, bunun çal─▒┼čmalar─▒n─▒ yürütüyoruz” dedi.

BULGAR─░STAN’DAK─░ SEÇ─░MLER

Bulgaristan’da Kas─▒m ay─▒nda yap─▒lacak seçimler konusunda görü┼člerini dile getiren

AGD Yönetim Kurulu Ba┼čkan─▒ Murat Sava┼č, “Göçmenlerin oyu nereye yönelecek, çok önemli. Göçmen oylar─▒n─▒ çeken parti çok daha avantajl─▒. Son yap─▒lan seçimlerde sokak gösterileri oldu. Mafyaya kar┼č─▒ bir tav─▒r var. Bulgaristan’da Türklerin oylar─▒ her zaman kilit konumunda. Her seçimde hükümette yer alabilir. Son gerçekle┼čen seçimlerde ço─čunlu─ču desteklemediler, nedeni ise yürütülen soru┼čturma. Soru┼čturma yürütülen ki┼čilerin arkas─▒nda duruyorlar. Cumhurba┼čkan─▒n─▒n bir parti kurdurup, kendisinin de gölge lider gibi, kitlelerden oy isteyece─či konu┼čuluyor. Bu seçimde hükümet kurulabilir diye dü┼čünüyorum” ifadelerine yer verdi.    

“YEREL BASIN KR─░ZDE”

Yerel bas─▒n─▒n Türkiye’de her yerde s─▒k─▒nt─▒da oldu─čunu dile getiren Sava┼č, “Yerel bas─▒n─▒n as─▒l gelir kayna─č─▒ resmi ilanlar. Bu ilanlar gazeteler ayakta durmaya çal─▒┼č─▒yor. Sat─▒┼č geliri çok az. Abone konusunda da yerel bas─▒n─▒n s─▒k─▒nt─▒lar─▒ büyük. Edirne’de resmi ilan geliri de dü┼čük ve 8’e bölününce çok az bir gelir kap─▒s─▒ oluyor, bu gelir de masraflar─▒n─▒z─▒ kar┼č─▒layam─▒yor. ┼×artlar a─č─▒r ve çok büyük bir kriz var” diye konu┼čtu. EGD Ba┼čkan Yard─▒mc─▒s─▒ Bülent Ayan ve Gurbet Gökçe de, yerel bas─▒n─▒n ve Edirne’de ya┼čanan s─▒k─▒nt─▒lar─▒ rapor halinde ileteceklerini söyledi.    

 


  • HABERLER
    DUYURULAR