Anasayfam Yap  |   Sık Kullanılanlara Ekle
/ Haberler
Ar覺n癟'覺n mesaj覺
Devlet Bakan覺 ve Babakan Yard覺mc覺s覺 Ar覺nç: ''Yerel sorunlar覺n ve beklentilerin ülke ve dünya kamuoyuna zaman覺nda ve doru olarak yans覺t覺lmas覺, ancak güçlü bir yerel medya sayesinde mümkün olabilir'' 
Ar覺n癟'覺n mesaj覺
Devlet Bakan覺 ve Babakan Yard覺mc覺s覺 Ar覺nç: ''Yerel sorunlar覺n ve beklentilerin ülke ve dünya kamuoyuna zaman覺nda ve doru olarak yans覺t覺lmas覺, ancak güçlü bir yerel medya sayesinde mümkün olabilir''

Devlet Bakan覺 ve Babakan Yard覺mc覺s覺 Bülent Ar覺nç, yerel sorunlar覺n ve beklentilerin, ülke ve dünya kamuoyuna zaman覺nda ve doru yans覺t覺lmas覺n覺n, ancak güçlü bir yerel medya sayesinde mümkün olabileceini belirtti.

Babakan Yard覺mc覺s覺 Ar覺nç, ''Trakya Yerel Bas覺n Eitim Semineri'' dolay覺s覺yla Bas覺n Yay覺n ve Enformasyon Genel Müdürü Murat Karakaya'ya gönderdii mesajda, seminerin, kat覺l覺mc覺 yerel medya mensuplar覺 aç覺s覺ndan eitici olmas覺n覺n yan覺 s覺ra mesleki tecrübelerin de payla覺lmas覺 bak覺m覺ndan çok yararl覺 ve verimli geçecei inanc覺n覺 bildirdi.

Ar覺nç, çada demokrasinin en önemli kurumlar覺ndan biri olan yerel medyan覺n, insanlar覺n yak覺n çevresiyle daha iyi iletiimini salay覺p balar覺n覺 güçlendirirken ayn覺 zamanda beldesini ve bölgesini tan覺tan, dünyaya açan bir pencere konumunda olduunu belirterek, mesaj覺nda unlar覺 kaydetti:

''Çada demokrasilerde çok sesliliin korunaca覺, geliecei, yayg覺nlaaca覺 yerler yerel birimlerdir. Yerel sorunlar覺n ve beklentilerin ülke ve dünya kamuoyuna zaman覺nda ve doru olarak yans覺t覺lmas覺 ancak güçlü bir yerel medya sayesinde mümkün olabilir. Yerel medyan覺n kendisinden beklenen bu faydalar覺 salayabilmesi için sorunlar覺n覺n tespit edilerek çözüm bulunmas覺, devletin, bas覺n meslek kurulular覺n覺n ve yerel medyan覺n müterek görevidir. Ülkemizde bilgi ve iletiim teknolojileri alan覺nda yaanan gelimeler, yayg覺n medyan覺n yan覺 s覺ra yerel meydan覺n da bu dönüüme h覺zla ayak uydurmas覺n覺 gerektirmektedir.

Bu nedenle, halk覺 temsil eden ve Anadolu'nun gözü, kula覺, sesi olan yerel meydan覺n da alan覺ndaki muhtemel gelimeleri önceden sezinleyip, deiimlere ayak uydurmas覺 gereklidir.

Bu balamda 19. Yerel Medya Eitim Semineri'nin, kat覺l覺mc覺 yerel medya mensuplar覺 aç覺s覺ndan eitici olmas覺n覺n yan覺nda mesleki tecrübelerin payla覺lmas覺 bak覺mdan da çok yararl覺 ve verimli olaca覺 inanc覺nday覺m.

Bu düüncelerle çok istememe ramen sal覺k nedeniyle kat覺lamad覺覺m yerel medya eitim seminerini ortaklaa düzenleyen Edirne Valilii, Bas覺n Yay覺n ve Enformasyon Genel Müdürlüü ve Edirne Gazeteciler Cemiyetinin yetkililerini tebrik eder, konumac覺lar ile bölgeden ve yurt d覺覺ndan kat覺lan bas覺n mensuplar覺na ve tüm kat覺l覺mc覺lara sevgi ve selamlar覺m覺 sunar覺m.''

 


  • HABERLER
    DUYURULAR